Новини

Дозування у басейні

Дозування у басейні

Басейн, вимагає постійного очищення, як і будь-яке водоймище. У природі це відбувається рахунок водоростей та інших рослин, а басейнах потрібно механічно очищати воду. Цей процес називається фільтрацією. Але і цього недостатньо, потрібно ще її знезаразити, причому робити це слід регулярно. Для громадських басейнів є нормативи, що визначають якість води. За нормативами залишковий хлор у басейнах не повинен перевищувати 0,3-0,5 мг/куб. дм., pH води - 7,2-7,4.

Дозування у басейніТипи речовин для дозування

У приватних басейнах власники самостійно обирають способи та види знезараження. І в тому, і в іншому випадку рекомендується використовувати хімічні речовини чотирьох типів:

  • препарати для знезараження (що містять хлор та безхлорні реагенти);
  • регулюючі значення pH;
  • що пригнічують ріст і знищують водорості;
  • усувають каламутність (коагулянти, флокулянти).

Найпоширеніший препарат для знезараження – гіпохлорит натрію. Плюсом реагенту є широта діапазону його використання:

  • дезінфекція води у приватних та громадських басейнах;
  • дезінфекція водопровідної води;
  • знезараження стоків і так далі.

Як подавати хлор у приватний басейн?

  1. Можна застосовувати хлор у розчинних таблетках, з хлоратором або без, але при цьому буде дуже складно або неможливо контролювати концентрацію.
  2. Можна вимірювати концентрацію та рівень pH ручним тестером та додавати гіпохлорит натрію вручну, попередньо розрахувавши дозу, яка залежить від об'єму басейну. Потрібно почекати якийсь час перед використанням басейну, щоб гіпохлорит перемішався з водою. Робити це бажано щодня.
  3. Автоматичні станції дозування до басейну.

Як контролювати pH у басейні?

Водневий показ pH - важлива характеристика для всього живого, в тому числі і для людини. Нейтральне середовище спостерігатиметься, коли pH =7, якщо буде менше 7, тоді середовище стане кислим, а якщо більше 7 – лужним. Для басейну ідеальним був би рівень pH, який дорівнює 7,4. Вихідна вода може бути далеко не нейтральною (крім того, при додаванні натрію гіпохлориту у воду підвищується pH).

Контролювати рівень pH можна вручну за допомогою того ж таки тестера. І додавати необхідний реагент pH+ або pH-у воду. Робити це потрібно також перед кожним використанням басейну.

Дозування у басейні

Як боротися з водоростями та каламутністю води?

Для запобігання появі водоростей у басейні одного хлорування недостатньо. Потрібно хоча б один раз на місяць додавати невелику кількість альгіциду. Якісь виміри або датчики не потрібні.

Навіть при нормальних значеннях основних показників якості води вона може стати каламутною. Основна причина: фільтр не справляється із дрібними частинками. Для їх укрупнення та фільтрації додаються коагулянти та/або флокулянти у твердому або рідкому вигляді, також виходячи з об'єму басейну.

Як бачимо, постійно контролювати треба мінімум 2 параметри – концентрацію хлору і рівень pH – і періодично додавати ще 2 реагенти. Для цього спеціально спроектовано станції дозування.

 

Чим дозувати pH?

Для визначення рівня pH є датчики. Вони підключаються або до насоса з вбудованим контролером, або до окремого контролера. Якщо pH стає вище ніж точка установки (наприклад, тоді, коли pH дорівнюватиме 7,4), то включається насос-дозатор, що гойдає pH, і відключається при досягненні рівня 7,2. Найпростіша станція контролю pH – ePOOL pH.

Вона складається з перистальтичного насоса з вбудованим контролером і датчика pH, в комплекті є все необхідне для встановлення та запуску: затискні сіделки, клапани, калібрувальні розчини, шланги. Система ePOOL розрахована на басейни об'ємом до 150м³. Доступний пропорційний режим дозування, при якому відбувається уповільнення частоти увімкнення та вимкнення насосного обладнання в міру наближення до заданого значення.

Чим дозувати гіпохлорит натрію?Чим дозувати гіпохлорит натрію?

Для підтримки води в безпечному стані необхідно тримати концентрацію вільного хлору у воді в діапазоні 0,3-0,5. Абсолютних значень тут немає, все залежить від сукупності багатьох чинників: тип басейну, завантаженість, температура води тощо.
 
Для визначення концентрації хлору є 3 способи: фотометричний (найдосконаліші та найдорожчі станції на основі фотометра), потенціостатичний та апмерометричний (в основі – датчики хлору Sonda та SCLO3).

Для визначення окиснювально-відновного потенціалу використовують датчики RedOx. Вони не показують прямо рівень хлору, але демонструють чітку залежність між концентрацією хлору та рівнем redox. Наприклад, 0,5 мг/л хлору відповідає 650 mV при РН=7,4. Це найдоступніший тип датчика вимірювання хлору. Орієнтуватися можна на графік --->

Для дозування хлору є наступні рішення: ePOOL RX – аналогічна ePOOL pH станція, але з датчиком Redox та відповідним калібрувальним розчином.

Небагато заощадити можна, обравши eTWIN. Це станція pH та RX, об'єднана в одному корпусі. Складається із двох пропорційних електромагнітних дозуючих насосів та аналізатора рідини. Проточна частина виготовлена з полівініліденфториду, головка з подвійними шаровими клапанами - з кераміки. Підтримує ті ж датчики, що й системи дозування eTWIN PER. Але продуктивність вища (до 5 літрів на годину). Протитиск - до 6 бар.

Дозування у басейні

Якщо об'єм приватного басейну більший за 150м³, слід вибрати станцію на основі мембранних насосів eTwin Guard 1Pool Guard 1. Вони вже комплектуються датчиком потоку та дозують лише під час роботи фільтраційної установки.

Для роботи в громадському басейні потрібен прямий вимір вільного хлору, відповідно, потрібна станція з датчиком хлору Sonda Cl або SCLO3.

Такими будуть станції, починаючи з eTWIN GUARD 3 та Pool Guard 3 до 500м³.

Станції змонтовані на панелі

Перистальтические дозирующие насосы ePOOL

Станція дозування у басейн ePOOL PH / RX (ОВП)

до 150м³

Автоматична станція дозування eTWIN GUARD PH/RX

Автоматична станція дозування eTWIN GUARD PH/RX

до 500м³

Система дезинфекції води POOL GUARD 3 PH/CL (SCLO3 HYCHLOR)

Система дезинфекції води POOL GUARD 3 PH/CL (SCLO3 HYCHLOR)

до 3000м³

Професійна станція POOL TOP GUARD PH/RX/CL/T

Професійна станція POOL TOP GUARD PH/RX/CL/T

до 3000м³

Дані станції поставляються змонтованими на панелі, готовими до встановлення, із насосами. За запитом можна змінити комплектацію (наприклад, під більший обсяг басейну або якщо частина обладнання не потрібна).

Для дозування коагулянтів та альгіциду не потрібні спеціальні датчики. Дозувати можна насосами з ручним керуванням, продуктивність яких не перевищує 1 л/годину (навіть для 3000м³). Якщо передбачається постійна робота насоса, підійдуть лінійки DLX MA/AD та МА/MB з функцією R/C для більш тонкого налаштування.

Можна підключити їх через таймер і запускати за розкладом. Або взяти готові установки. BioClean Control з вбудованим таймером та можливістю зміни продуктивності (або без такої).

Це лінійка перистальтичних насосів із інтегрованим цифровим таймером. Корпус виготовлений з якісного атикислотного пластику. Дане обладнання використовується для дозування перекису водню, натрію гіпохлориту, коагулянту/флокулянту, миючих засобів і т.д. Продуктивність – до 3 літрів на годину. В основі – перистальтичний насос із низьким рівнем шуму. Це безперечна перевага. Моделі з мембранними дозаторами мають більш високий рівень шуму.

Останнім часом як засіб знезараження у приватних басейнах застосовують перекис водню. Для нього також підходить система BioClean Control.

Насоси-дозатори

Насоси-дозатори

Контролери (аналізатори рідини)

Контролери (аналізатори рідини)

Датчики та електроди

Датчики та електроди

Системы дозирования и контроля

Системи дозування та контролю