Новини
Дозування гіпохлориту натрію
Дозація гіпохлориту натрію
Дозування гіпохлориту натрію - сучасна, безпечна для здоров'я людей схема хімічного окиснення води для її очищення.
Для окислення заліза, марганцю, сірководню, органічних речовин і для дезінфекції у водоочищенні застосовується метод пропорційного дозування водного розчину гіпохлориту натрію за допомогою насоса дозації, що спрацьовує за витратою води від імпульсного водолічильника або вручну.
Станція дозування гіпохлориту включає: насос-дозатор, витратомір з імпульсним виходом, ємність з реагентом і контактну ємність. При проходженні води через витратомір на насос дозатор подається імпульс, і він дозує у воду гіпохлорит натрію, пропорційно кількості води, що обробляється. Вода з реагентом надходить у контактну ємність, де відбувається окислення всіх забруднень і нейтралізація бактерій і вірусів, що у воді.
Дозування гіпохлориту натрію для дезінфекції, зниження вмісту сірководню та зменшення концентрації заліза та марганцю.
НАСОСИ ДОЗАЦІЇ:
Гіпохлориту натрію NaOCl дуже корозійно-активна речовина і агресивний навіть до сталі, міді та алюмінію. До того ж дозування відносно невелике – літри на добу. Дозація відбувається в воду, що протікає по трубі, тому дозування потрібне точне.
Тому для дозування гіпохлориту використовуються спеціальні насоси-дозатори. Насоси дозації бувають двох типів - мембранні та плунжерні.
- Мембранні насоси можна розділити на два типа:
- соленоїдні насоси дозатори до 80 л/годину із електроним управлінням.
- мембрані насоси дозатори до 1027 л/годину із електродвигуном та механічним управлінням.
- Плунжерні насоси використовуються для дозування в систему із високим тиском.
Є ще насоси-дозатори безнапірні. Будьте уважні під час вибору насоса дозатора.
Дезінфекція питної води
Дезінфікуюча дія заснована на тому, що при розчиненні у воді гіпохлорит натрію так само, як хлор, утворює хлорноватисту кислоту, яка має безпосередню окислюючу і дезінфікуючу дію.
Гіпохлорит відносно безпечний при зберіганні та використанні. Має здатність консервувати знезаражуючий ефект протягом тривалого часу транспортування води по трубах. Гіпохлорит натрію є найкращим реагентом на стадії попереднього окислення і для стерилізації води в кінці обробки перед подачею її в розподільну мережу. Він використовується також для дезінфекції насосних станцій, споруд каналізації, допоміжних пристроїв.
Дезінфекція води плавальних басейнів
Плавальні басейни є об’єктами колективного користування, тому вода в них повинна відповідати нормам для питної води, що досягається глибоким очищенням і знезараженням води розчинами гіпохлориту. Їх помірна ціна, висока ефективність по відношенню до бактерій і водоростей, а головне, нешкідливість для обслуговуючого персоналу і відвідувачів басейну роблять цей продукт найбільш придатним для обробки води, що циркулює.
Використання гіпохлориту натрію в харчовій промисловості
В даний час з усіх дезінфікуючих засобів, що використовуються для харчової та молочної промисловості, гіпохлорит натрію оцінюється за першим класом, як найбільш придатний для цих цілей і найбільш економічний. Розчин застосовується для боротьби проти бактеріофагів у сироварній промисловості, для дезінфекції резервуарів, загонів для худоби. На підприємствах молочної промисловості попереджує мікробне інфікування молочних продуктів. Широко застосовується у пивоварній промисловості. Зокрема в США його застосовують для обробки зерна.
Використання гіпохлориту в рибництві
Гіпохлорит натрію у вигляді розбавлених розчинів знищує всі види патогенних агентів і використовується для дезінфекції водойм з твердим дном і берегами. Крім того він використовується при дезінфекції рибальських сіток, сачків і баків з пластику для зберігання риби.
Незважаючи на свою високу хімічну активність, безпечність застосування гіпохлориту натрію для людини документально підтверджена дослідженнями токсикологічних центрів Північної Америки і Європи, які показують, що речовина в робочих концентраціях не несе будь-яких серйозних наслідків для здоров’я навіть після ненавмисного проковтування або потрапляння на шкіру. Також підтверджено, що гіпохлорит натрію не є мутагенним, канцерогенним та тератогенним з’єднанням, а також шкірним алергеном.
Інформація отримана із загальнодоступних джерел Інтернету